Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojtěch ma dobry vstup do antukove sezony. Kdyz 2x presvedcive porazil Pavle Rezace, ktery zrejme nema dobrou kondici(opet pribral). Jedine utkani ztratil na Spojich.

Po zimní pauze je to opět tady a naši hráči se opět zapojují do utkáních.
Dnes 14.4.2009 nastoupil Vojta Šmahel a proti němu X.Y(hráč si nepřeje být jmenován). V prvním setu Vojtěch předváděl strojovou hru, plnou přesných úderů, skvělých servisů a rychle dobíhaných míčů. Výsledkem nemohlo být nic jiného než jasné vítězství 6:2, přičemž měl Vojta servis na kanára. Druhý set byl obrovsky vyrovnaný hráč X.Y se snažil chodit na síť a ničit Vojtěcha obzvláště z jeho backhandu. Tato taktika měla poloviční úspěch, když hráč X.Y uhrál sice o dva gamy více ale porážce to nezabránilo. Objektivně říci, že druhý set byl velmi vyrovnaný a že v něm rozhodovali spíše maličkosti a štěstí. Závěrem snad jenom popřát Vojtěchovi podobných zápasů více.
Názory na utkání: Vojta Šmahel
Vím že z mé strany to dnes nebyl bůhví jaký tenis, ale dneska mi šlo především o to, abych zvítězil a nemusel platil vstup. Vím že chvílemi se z mé strany jednalo o absolutně alibistický tenis- bez rizika, ale zároveň vím, že tento tenis mi vyhovuje nejvíce a soupeři příliš nevoní. Nechtěl jsem riskovat a dělat nevynucené chyby, což se mi povedlo a myslím že hlavně počet nevynucených chyb rozhodl celý zápas. Jinak jsem rád zato, že jsem si ověřil že na antuce umím a dokážu vyhrát.

Dne 12.12.2008 nastoupili ke vzájemnému utkání Vojtěch Šmahel a Pavel Řezáč. Jasným favoritem byl Pavel Řezáč, který měl podle papírových předpokladů nerozehraného Vojtěcha jasně přehrát. Bylo 15:00 a antukový kurt na Třebešíně byl připraven. Zápas začal zajímavě. Z počátku utkání nebyl ani jeden hráč si schopen udržet servis a když náhodou se mu to povedlo soupeř reagoval tím samým. Vojtěch i Pavel se snažili se navzájem přitlačovat po druhém servisu a chodit na síť. První set byl ovšem tak neskutečně vyrovnaný, že se rozhodovalo v tie-breaku. V něm se přiklonilo štěstí na Pavlovu stranu a vyhrál ho 7:5. Druhý set byl takřka podobný Vojtěch pořád neskutečným způsobem dobíhal řadu míčů a Pavel musel hrát ještě o jeden finální úder navíc. Jinak co se týče průběhu byl to stejný set jako první až na ten rozdíl že Vojtěch nedokázal svým servisem dovést set do tie-breaku. Pavel tím pádem vyhrál 7:6 7:5. Po utkání však uznal, že Vojtěch předvedl velmi dobrý výkon a že je škoda že se do hry v zimě příliš nezapojuje. Vojtěch gentelmansky Pavlovi pogratuloval k vítězství a vysekl mu poklonu za obrovské zlepšení. Díky času se poté odehrál tréninkový super-tiebreak který vyhrál Vojta 10:6. Další bitva by se měla uskutečnit příští čtvrtek. Pro bližší info sledujte naše stránky.


V době kdy venku mrzne nadále pokračujeme... Bitvy v nafukovačkách svadí Pavel Řezáč a Marek Hanousek do této doby vede Marek na vzájemné utkání 2:1. Pavel si připsal jedinou historickou výhru nad Markem první zápas, který se odehrál na Hammeru zbylé dva opanoval na Třebešíně jeho soupeř. Ostatní hráči se momentálně příliš nezapojují např. Vojtěch Šmahel ladí formu na leden, na zkouškové období na VŠE...:)


V pondělí 28.9.2008 se uskutečnil Turnaj ATP mezi turnajovou 1. Markem Hanouskem 2. Pavlem Řezáčem a 4. Lukášem Mrázem První zápas odehrál Pavel Řezáč proti Lukášovi Mrázovi . utkání bylo vyvornané hráči držei servis až do stavu 3:3 pak si navzájem hráči brali servis Pavel vedl 5:4 a 6:5 a podával ale nedokázal si podání udržet a zápas dospěl k tiebreaku kde byl úspěšnější Lukáš Mráz Který vyhrál 7:5 a tím i celý zápas.

2. zápas byl mezi Pavlem Řezáčem a Markem Hanouskem do stavu 3:3 si hráči drželi servis ale pak marek pavla breaknul na 4:3 a podával a děli se věci při markově podání se ztrhla neuvěřitelná bitva pavel měl asi 4 breakbally a marek asi 5 game ballu bylo to hodně vyvovnané ale nakonec rozhodlo i postavení v žebříčku kde marek prokázal zkušenosti a game vyhrál pak si pavel čisou hrou udržel podání ale na víc už neměl pač marek svuj servis podržel a vyhrál 6:4

3.Zápas o titul ATP třebešín byl velmi vyrovnaný až do stavu 4:2 pro Mráze kde byl klíčový míček PAvel nahlásil dobrej a marek neuvěřitelně vybouchl vzteky takhle vytočeného sme ho snad ješte neviděli od toho sporného míčku marek uplně přestal hrát a prohrál 6:3

vítěz 1- Lukáš Mráz (400 Bodů)

2- Marek Hanusek (200 Bodů)

3- Pavel Řezáč (50 Bodů)

V pondělí 21.9.2008 se opět utkal Řezáč se Šmahelem. Favoritem byl Řezáč, ale jak to tak u nás bývá papírové předpoklady byli opět k ničemu. Do prvního setu vstoupil lépe Šmahel dostal se do vedení 3:0, poté převzal iniciativu do svých rukou Pavel a nakonec si pro něj typickou nátlakovou hrou vytvořil několik set- ballů, které Vojtěch odvrátil a nakonec se rozhodovalo ve zkrácené hře. V té tahal za kratší konec Pavel a prohrál ho 7:2. Do druhého setu opět vstoupil lépe Vojtěch, opět vedl 3:0 ale opět to nakonec bylo drama.Vojtěch si nakonec vedení udržel a zvítězil 6:4. Po utkání nedokázal Pavel udržet emoce a choval se způsobem, který k bílému sportu vůbec nepatří.
Resumé: Dnes Pavel neubouchal skvěle rychlostně a defenzivně laděného Vojtěcha, který prokázal v rozhodujících chvílích pevnější nervy. Pavlovi se dnes nevedly údery nad hlavou a tak nechtěl využívat tolik přechodu na siť.

V uterý 15.9.2008 zrejmě v posledním utkání pod otevřeným nebem v této sezoně nastoupil V.Šmahel proti P.Řezáčovi, ze začátku kraloval ve všech směrech Šmahel a získal první set poměrem 6:2, ve druhém se obraz hry otočil, Pavel změnil raketu a ta jakoby mu přinesla úspěch. Druhý set získal Pavel 6:3 a třetí 6:4 a potvrdil tak formu posledních týdnů.

Poslední dny hezkého počasí využili naši hráči k tomu aby ukončili letní sezonu pod otevřeným nebem nejprve ve středu 8.9 porazil i přez skvělý výkon Hanousek Řezáče 2:1, den poté si Pavel spravil částečně chuť když v nervozním utkání vyhrál 2:0 nad Šmahelem. Žebříček jasně vede Hanousek s velkým náskokem na Řezáče, třetí je Šmahel poté Mráz a Hirsch.... žebříčky předělám časem teď na to nemám čas a ani náladu..:o) zeptám se pomocníka Řezáče zdali to udělá ze mě..

Ve čtvrtek 18.9.2008 se Vojtěch vrátil na okruh v utkání proti Hanouskovi. Zápas začal lépe pro Marka, který vyhrál první set 6:3, ve druhém vyhrál Vojtěch tím samým poměrem. Ve třetím Vojtěch začal lépe, dostal se do vedení 2:0 a měl vést 3:0, ovšem v tuto chvíli to ovlivnilo několik velice sporných rozhodnutí a tak Hanousek si "vykecal" snížení na 2:1, toto Vojtěcha rozhodilo natolik, že ve zbytku zápasu už prakticky nic nevymyslel a prohrál třetí set 6:3. I přezto všechno může být se svým comebackem spokojen.

V pondělí 7.9 Vojtěch Šmahel prohrál nad Pavlem Řezáčem v Měcholupech 6:1 1:6 4:6 v poprůměrném utkání nalezl Pavel na Vojtěcha zbraň a ten si s tím nedokázal poradit. Pavel hrál na beckhand a chodil k síti. Vojtěch dneska vyhořel na všech frontách obzvláště po psychické stránce. Na konci v zápalu hněvu zničil všechny míčky a ohlásil pauzu. Na jak dlouho nám nebylo známo

Ve čtvrtek Vojtěch Šmahel odehrál tréninkový zápas proti Ladislavu Svobodovi. Vojtěch odvrátil 3 match-bally a nakonec tohoto velezkušeného hráče porazil 10:8. Ladislav Svoboda vyzdvihl Vojtěchovo zlepšení, rychlost a nepříjemný čopovaný backhand. A Vojtěch zase úderovou stránku a zkušenost svého vychovatele na DM.

Dnes tj 2.9 se odehrál první antukový podnik této školní sezony. Hrálo se na jeden set v kurtech na Měcholupech. K prvnímu utkání nastoupil Šmahel proti Řezáčovi. Od prvních míčků bylo vidět že Vojtěch je v psychicky vetší pohodě, Pavel byl nervozní a mnoho kazil a tak výsledek 6:1 odpovídal hře. Poté nastoupil Řezáč proti Hanouskovi, Pavel začal s aktivní nátlakovou hrou a dostal se do vedení, ovšem v závěru potvrdil Marek svojí zkušenost a umění a nakonec vyhrál 6:4. K poslednímu utkání(o první místo) nastoupil Šmahel proti Hanouskovi. Vojtěch začal famozně, přehrával Marka a dostal se do vedení 5:1 ovšem poté se začali dít na kurtu věci, které s ním mají málo společného. První to že Vojtěch nedokázal Marka dorazit a druhá styl hry, kterou Marek hrál(vysoké míče k základní čáře hrál zřejmě proto že v ostatních směrech dnes na Vojtěcha neměl) a tak touto "taktikou" otočil utkání nakonec ve svůj prospěch na 7:5. Ale ukázalo se že jeho nadvláda nad okruhem už není taková jako kdysi.
Pořadí-body-skore
1.Hanousek 6 13:9
2.Šmahel 3 11:8
3.Řezáč 0 5:12


Vojtěch Šmahel včera ve středu 13.8 odehrál přátelský zápas se spoluhráčem Lukášem Merklem a byl to tak vyjímečný zápas že stojí za pár slov. Zápas sice začal s půlhodinovým zpožděním, ale to oba hráče nerozhodilo a od začátku se hrál nádherný tenis, dlouhé výměny střídaly přechody k síti, smeče a prohozy. V průběhu prvního setu se Vojtěchovi povedl brejk a dostal se do vedení 5:3 a podával na vítězství v uvodní setu, ovšem Lukáš Merkl zabojoval a povedl se mu brejk vrátit. Poté Vojta udržel psychicky svůj servis a dostal se do vedení 6:5 a bylo na Lukášovi aby dostal 1. set do tie-breaku, což se mu nepovedlo a Vojtěch získal první set v poměru 7:5. Druhý set se vyvíjel úplně stejně jako první akorát v obráceném pořadí, až na to že Vojtěchovi se povedlo dostat set do tie-breaku ve kterém byl nakonec štastnější a vyhrál ho 7:3 a tím i celý zápas o kterém oba aktéři prohlásili že to byl nejhezčí a nejvyrovnanější zápas jaký kdy hráli. Za sebe jsem rád, že jsem mohl změřit síly s velmi dobrým hráčem a tím si potvrdit svojí formu.

Dnes 18.6.2008
se odehrál další z řady zápasů mezi Šmahelem a Hanouskem. Ze začátku byl Marek lepší minimálně kazil a úspěšně prohazoval v tu chvíli ofenzivně laděného Šmahela a tak první set vyhrál zcela jasně 6:1 ve druhém byl scénář hry úplně stejný do stavu 4:1, ovšem poté se začali na kurtu dít věci. Vojtěch Šmahel zcela změnil styl hry. Zcela změnil první servis, spíše než razantní a riskatní dával technicky dobře provedený a jeho odskok musel hrát Marek až od základní čáry (velmi dobrá změna, protože z druhého podání si Marek hned z returnu často připravoval pozice k útoku) a navíc se přesunul do defenzívy a držel Marka na základní čáře a hráli se dlouhé výměny. Marek se snažil o útočení, ovšem na antuce se vítězný balon od základní čáry dává velmi těžko. Touto změnou hry Vojtěch Marka zcela rozhodil a řadu sedmi gamů v řadě vybojoval set a ve třetím se dostal do vedení 2:0, Marek ovšem potvrdil že není jednička pro nic za nic a nakonec se dostal do vedení 4:3 při vlastním servisu. Ovšem ani tento fakt Vojtěcha nerozhodil a ten si nakonec trpělivou a defenzivní hrou vybojoval set v poměru 6:4 a tím i vyhrál celý zápas. Ani tento výsledek na žebříčku nic nezměnil, akorát se Vojtěch opět oddálil Řezáčovi, který ho včera porazil.

Rozhovor bude doplněn během 5ti dnů

Dnes 17.6.2008 padla řade proher Pavla Řezáče, který v jednosetovém utkání porazil Šmahela zcela zaslouženě 6:1. Tento den si připsal dvě vítězství M..Hanousek, který porazil 2:0 jak Řezáče, tak Šmahela. Na žebříčku zůstává vše beze změn

Dnes tj. 3.6 se v přátelském zápase utkal V.Šmahel a hráč TK Stochov Vojta Maudr. První set se začal vyvíjet lépe pro staršího Vojtu a dostal se do vedení 4:2, Maudr však zabojoval a ziskem čtyř her v řadě si vybojoval set. Druhý set se hrál od prvopočátku nádherný tenis, obzvláště některé výměny od základní čáry byli oku lahodící. Po vyrovnaném začátku se dostal Maudr do vedení 5:3 a podával na vítězství ovšem Vojtěch potvrdil pověst bojovníka a rychlé nohy a soupeři vrátil brejk, což mu nakonec byli prd platné protože v následující(nejhezčí) hře v zápase prohrál po obrovské bitvě na výhodu a tím i celý zápas dvakrát 6:4. Jedním slovem můžu shrnout že o vítězství Maudra rozhodla jediná věc... skvělý beckhand, kterým dal velkou řadu vítězných míčů. Ale i přesto je Vojtěch se svým výkonem spokojen, obzvláště s jednoručním forehandem, který měl dneska velmi slušný.
Statistika: celkové skóre 6:4, 6:4
esa 1:1
doba hry cca 1hod 15min

27.5.2008 odehrál Marek Hanousek přátelské utkání s V.Šmahelem, ten kdo čekal vyrovnané utkání musel báti zklamán. Marek Vojtu jasně přehrával a nakonec vyhrál zaslouženě dvakrát 6:2 Vojtěch předváděl bídný tenis a určitě se musí po tomto debaklu nad sebou zamyslet. Omluvou mu nemůže být ani vysoké teploty a nepříjemné slunce, které mu při servisu svítilo do očí. Vojtěch tento zápas jednoduše nezvládl a zcela zaslouženě prohrál.


Dnes 24.4.2008 se na kurtech v Měcholupech odehrál první antukový podnik této sezony. Turnaj byl nejlépe možně obsazen kompletní žebříčkovou trojicí. V prvním zápase na sebe narazila jednička Hanousek a trojka Řezáč. Už od začátku zápasu bylo jasné kdo má navrh a tak Marek spoléhající na rychlé nohy a skvělou techniku porazil bijce Řezáče 6:3. Ve druhém utkání vyzval neustále se lepšící Šmahel vítěze prvního utkání. Do utkání vstoupil výrazně lépe Šmahel a ujal se vedení 4:1, ovšem Marek potvrdil že není jedničkou pro nic za nic a nakonec po velké bitvě doved zápas do tie-breiku ve kterém byl nakonec šťastnější dnes skvěle podávající Šmahel. V posledním utkání vyzvala síla elenganci respektivě Řezáč Šmahela. Z počátku utkání využil Pavel maximálně Vojtěchovi nesoustředěnosti po vitězném zápasu nad Hanouskem a brejkl mu jeho servis. Ovšem Vojta se dostal také rychle do hry a nakonec dovedl zápas do tie-brieku a potvrdil že na ty se mu dneska vedlo a vyhrál ho 7:4 a tím i celý zápas a i celý neoficiální první mini turnaj.

Jméno Body Skóre

1.Šmahel 6 14:12

2.Hanousek 3 13:10

3.Řezáč 0 9:13

---------------------------------------------------------------------------

Dnes 15.4 byl k vidění další zápas mezi Šmahelem a Řezáčem. V nádherném utkání Pavel neproměnil 5 match-ballu a Vojtěch ho tie-breiku náležitě potrestal a vyhrál ho a 7:4 a tím i celý zápas.

11.3.2008- Šmahel x Řezáč


V úterý se uskutečnila v tělocvične naší škola další veliká tenisová bitva hráčů dělící se o druhé na žebříčku. První set vybojoval na svojí stranu Vojtěch Šmahel, kdy jednou prorazil Pavlovo podání a vyhrál v poměru 6:4, druhý set se odvíjel v úplně stejném duchu jako první akorát v obráceném výsledku kdy Pavel zvítězil 6:3 A nakonec se muselo o všem rozhodnout v posledním rozhodujícím třetím setu. Na situaci na níž nebyl ani jeden z tenistů zvyklí (předchozí utkání rozhodl Vojtěch již dříve 2:0 3:1 2:0) nakonec lépe zejména po psychické stránce zvládl Vojtěch Šmahel a dvěma sebranými podáními (nutno říci že jedno bylo po obrovských chybách Pavla u sítě) vyhrál třetí set 6:2. A celý zápas poměrem 2:1. A touto výhrou se osamostatnil na druhém místě žebříčku za Markem Hanousek, který je momentálně zraněn a nevíme jak moc to ovlivní jeho působení v tenisovém kalendáři.

19.2.2008- Šmahel x Řezáč

Zápas proběhl ve školní tělocvicně na palubovce a už od začátku utkání bylo jasné že budeme svědky velké tenisové bitvy dvou nejlépe podávajících hráčů na okruhu. S odstupem času musím říci že Vojta získal výhodu už před prvním podání když vyhrál los a šel jako první na servis. Už od prvních míčků bylo vidět co sou přednosti a slabiny hráčů, oba dva se předháněli v rychlosti a kvalitě servisu (objektivně říci že byl Pavel lepší) a na druhé straně produkovali velké množství nevynucených chyb. První velká chvíle přišla za stavu 4:3 kdy Vojta získal Pavlův servis a šel podávat na vítežství v setu. Ovšem Pavel potvrdil pověst bojovnika a brejkl Vojtěchovi servis. Nutno říci že při Vojtěchové hře servis-volej to byl velmi husarský kousek. Pro Pavla bohužel euforie hnedka odpadla a Vojtěch si ziskem jeho podání vybojoval první set. Ve druhém setu byl obraz hry takřka totožný. Vojtěch se cpal na síť a Pavel ho se střídavými úspěchy prohazoval či loboval. Nakonec se opět rozhodovalo v koncovce ve které za stavu 5:4 světe div se Vojtěch brejkl Pavla a vyhrál 2:0 na sety. Jeho radost byla o to větší že se posunul na žebříčku ATP už na druhé místo k Pavlu Řezáčovi a Lukáši Mrázovi a potvrdil tím nárust své momentální formy. A teď si celý tenisový svět pokládá otázku, zda-li sesadí Marka Hanouska ze trůnu, podlě mě ještě ne ale čas má tento vytáhlý mladík ještě před sebou.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood albatross chart

(AAmineenue, 11. 10. 2018 13:04)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-soft-tablets-20mg/

Drunk Blood Press - Federal Sentiment

(AAmineenue, 27. 9. 2018 4:12)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-en-guadalajara-jalisco/